en iyi akıllı saat / fitness bandı hangisi

En iyi akilli saat yada fitness bandi hangisi? diye merak ediyorsunuz ve reklam kokmayan bir yazı okumak istiyorsunuz. Çok güç öyle değil mi? Ben elimde olandan bahsedebilirim: Samsung Gear Fit2, kesinlikle çok pişman oldum. Asla Samsung, Huawei, LG gibi her sene yüzlerce ürün çıkartan firmaların ürünlerine akıllı saat konusunda güvenmeyin.

Bugüne kadar kullandığım telefonlar:

Samsung Galaxy S2, S3, S4, S5, S6, S7
Kulaklıklar Samsung Level Over, Level U Pro
Saatler: Samsung Gear Fit, Samsung Gear Fit2

Sonuç:

Saat ve kulaklık alacaksanız Samsung almayın.
Samsung Level Over kulaklık aldım, aldıktan 1 ay sonra kulaklığın satışı durdu. 2. eli hiç yok.
Samsung Level U Pro kulaklık aldım, mikrofon o kadar gürültülü ki konuşma yapamıyorsun.
Samsung Gear Fit2'de de aynı kulaklıkta olan sorun var. Nedir o? Vaad edilen şeyi yapabilecek donanım var ama yazılım yok, kullanıcı deneyimi yok. Sanki bu ürünler piyasaya sürülüyor ve Samsung'dan bile kimse kullanmıyor bunları.

Gear Fit2 görünürde bluetooth, gps, wifi, adım ölçer, otomatik hareket algılama.. yok yok bu saatte gibi görünüyor. Ancak vaad ettiği hiçbir şeyi doğru yapamıyor bu alet. Ne kadar zor olabilir değil mi aktivite algılamada sizi araba kullanırken yoga yapıyor olarak algıladığında bir tuşa basıp hayır ben yoga yapmıyorum demek. Diyemiyorsunuz ama. Nabzınız artınca otomatik çalışmaya başlıyor ama kapatmayı unutursanız 5 saat açık kalabiliyor mesela. Ve bunları onlara ingilizce ve türkçe düzeltsinler diye yazan müşterileri olmasına rağmen düzeltmemeye de devam ediyorlar çünkü her ay yeni saat, telefon, kulaklık çıkardıklarından eski modele ne olduğu da çok umurlarında olmuyor.

Kullanıcıyla ürün arasında bir bağ olmuyor çünkü kendileri daha ürettikleri ürüne saygı duymuyorlar.
Bence özellikle bir spor saati alacaksanız işi bu olan bir firmanınkini alın. Samsung donanımsal olarak bir çok şeyi ucuza mal etme şansına sahipken sırf iyi bir yazılım ve kullanıcı deneyimiyle ürünün arkasında duramadığı için ve söylediği hiçbir şeyi tam anlamıyla yapmadığı için paranızı hak etmiyor.

Paraya kıyın güzel bir Garmin Fenix 5 alın mesela, yada FitBit'in bir modeli olabilir, çünkü adamların işi bu. Ve sürekli geliştirmeye uğraşıyorlar, tek işleri bu çünkü.

 

Hangi akıllı saat?

2018'in en iyi akıllı saati hangisi?


Bakın; bütçeniz önemli. İyi bir fitness saati 200Euro civarında. Bence bu parayı verdikten sonra biraz daha koyup aynı zamanda şık bir saat sahibi de olabilirsiniz. Şu an bence piyasada tartışmasız en iyi saat Garmin Fenix 5. Henüz çok yeni oldu çıkalı. Ben Almanya'dan bir tane aldım.

Şöyle düşündüm: 250Euro bir fitness tracker saate vereceğim, ama güzel bir saate 250Euro daha verebilirdim. Ben ayrı ayrı para harcamaktansa herşeyi yapabilen bu saati almayı tercih ettim.

Saat şöyle bir şey:

Garmin Fenix 5


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder