en iyi su arıtma cihazı hangisi

En iyi hangi su arıtma cihazı bilmek gerçekten kolay değil. Basit bir alete gereğinden fazla para vermek de istemiyorsunuz, kötü bir ürün alıp sağlığınızı tehlikeye atmayı da istemiyorsunuz. Ben de bu sayfaları sponsorlardan para alıp hazırlamadığım için size en iyi şudur diyemeyeceğim. Bildiklerim şunlar:

Filmtec marka amerikan ters osmos filtresi olsun içinde diyorlar. Amerikan malı. Gerçi bunu Amerikalılar yapıyorsa ben de Adanalıyım. Ama olsun işte 30TL fark var sadece bunla Tayvan malı diğeri arasında. Riske atmamalı diye düşündüm.

Bizde eskiden RainWater marka vardı. Geçen sene 220TL'ye filtre değişim zamanı geldi diye değişim yapılacakken bana gelen arkadaş "artık bunun alkali filtreli modelleri çıktı, 1100TL'ye öyle bir şey takabiliriz" dedi. O an gözümde şimşekler çaktı. Ahan da dedim klasik Rainbow süpürge satıcısı (aynı firma satıyor) Dedim ben bu Alkali midir nedir ondan taktırayım ama bu adamlara taktırmayım. Sonra araştırdım Türkiye'de şu an bu işi yapan birkaç firma var.

Conax Su Arıtma var BMB Su Arıtma var, bu firmalar da böyle çok kurumsal yerler değil, bakmışlar su filtresi dediğin şey 2, 3 parçadan ibaret, biz de yaparız bu işi demişler, girmişler belli ki. Ancak benim daha önceki olan RainWater yada çok eskiden piyasaya giren İhlas Su Arıtma Cihazı da bunlardan daha fazlası değil. Hepsi aynı kısacası.

 

En iyi su arıtma cihazı hangisi


İnternette baktığınızda sikayetvar sitesinde 3 firma için de; RainWater, Conax, BMB bir kişi evinin su basma problemini yaşamış. Yani 3 firmada da bu problemi yaşayan olmuş. Anlıyoruz ki markayla ilgili bir olay değil. Ya takan doğru takmamış, ya evdeki basınç fazla gelmiş, 1 kişinin başına gelmiş ama mutlaka her firmadan. Ben sırf RainWater firması pazarlama konusunda uzman olduğu için Conax'ı tercih ettim. Çünkü Conax'da telefonu sekreter açtı, öyle çok da satmak umrundaymış gibi konuşmuyordu. Oysa RainWater'daki kız çok güzel konuşuyor ve satmayı biliyordu. Demek ki kafadan 200TL falan ben RainWater alırsam çok iyi pazarlamacıları olduğu için veriyor olacağım. O yüzden Conax'ı tercih ettim. Pazarlama önemli bu zamanda..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder