günde ne kadar su içmeliyizEN ÖNEMLİ BESİN; SU
Günde 3 litre su içmeniz lazım. Ben su içmeyi çok sevmediğim için sağlıklı içeceklerle bu ihtiyacımı karşılamayı tercih ediyorum. Çok yorucu günlerde bunun 1 litresini pharmaton gibi bir takviyeyle yada soğuk kış günlerinde C vitaminli efervesan ile alırsanız daha eğlenceli hale gelebilir.. Örneğin işe gittiğinizde 1.5 litrelik bir su şişesinin içine tek bir efervesan vitamin atarsanız gazoz içer gibi günlük almanız gereken suyun yarısını alabilirsiniz.

Selahattin Dönmez'in tavsiyesi de güzel: (twitter'da @seldonmez)

3 Litre suyun içine 1 tatlı kaşığı tane karabiber, 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 adet rulo tarçın, 1 adet limon (kabuğu ile) dörde böl ve koy ve 2 orta boy elma (yeşil veya kırmızı fark etmez kabuğu ile) dörde böl koy. Bu malzemeleri 3 Litre suda bir kapta hafif aroması çıkıncaya kadar (tadını nasıl seviyorsanız o kadar kaynatabilirsiniz) kaynatıp hemen süz. Gün içinde, yemeklerden (ana öğün) sonra 1 küçük su bardağı içmeniz yeterli.

Bağışıklık sistemimi güçlendirmek için UMCA diye bir ilaç kullanıyorum. Suya 10 damla damlatıyorsunuz ve öyle içiyorsunuz. Tadı güzel demiyorum ama benim için su içmekten daha kolay az kokusu olan bir şey içmek. O yüzden UMCA attığımda bile suyun tadını daha fazla seviyorum.

Bunlar dışında yeşil çay, mate çayı gibi çaylarla da su almaya çalışıyorum.

Kahve vücuttan su atımına sebep olduğu için kahve içtiğinizde su almış değil su kaybetmiş olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder