istanbul'da çalışmak için uygun cafeler

Cafe'lerden çalışabileceğiniz yeni bir iş sahibi olduysanız; laptop'ınızla home office çalışıyorsanız yada haftanın, günün belli saatlerinde yolda durup bilgisayarınızı açıp çalışma gerekliliğiniz oluyorsa ve hatta öğrenci iseniz ve arada değişiklik yapıp bir Cafe'de çalışmak istiyorsanız size İstanbul'daki Cafe tecrübelerimle tavsiyelerde bulunmak isterim.

Öncelikle şunu söyleyeyim, eğer işiniz gerçekten internet odaklı ise ve telefonunuzun internetini kullanma şansınız yok ise Cafe'lerin internetine güvenip yola çıkmamanızı tavsiye ederim. Delirip dönersiniz. Bir çok Cafe'de internet bağlantısı yeteri kadar iyi değil. Sık sık kopmalar yaşanıyor. Hele VPN kullanacaksanız bu kopmalar sizi deli edebilir. Tavsiyem interneti ucuz AVEA yada VODAFONE gibi yeni bir hat alıp ayrı bir telefonda kullanmanız ve kullandığınız sürece o telefonun data ayarlarından arka plan verisini kısıtlamanız. Bu şekilde verimli bir internet sahibi olabilirsiniz.

Aşağıdaki listedeki cafelerin tümü gidip bilgisayarınızı açarak çalışabileceğiniz cafeler ancak içlerinde yalnızca Starbuckslar, Carribou ve Espresso Lab sizi gün boyu rahatlıkla oturup, birşey ister misiniz diye rahatsız etmeyeceği cafeler olacaktır sanırım. Ama bunun yanında özellikle Cihangir tarafındaki cafeleri herkesin birbirini tanıyor olup, günlük sohbet edeceği yerler olarak not alın isterseniz.

Sigara içmiyor iseniz gidebileceğiniz Cafe'ler:

Taksim Starbucks: 7 katlı olarak yeni açıldı
Kadıköy Starbucks: 5 katlı olarak hizmet veriyor
EspressoLAB İstiklal Caddesi Şubesi
MOC Teşvikiye
1 Kahve
Manuel Deli & Coffee
Swedish Coffee Point
2Cafe
Şimdi Cafe
LOL Coffee Roaster
Cuppa
Journey
Susam Cafe
Mambochino Artisan Coffee
Salt Galata: Daha çok bir kütüphane havasında, sessiz ve biraz da snob diyebileceğim bir mekan ama sessizliğe ve bu şekilde konsantrasyona ihtiyacınız varsa ideal olabilir. (Haftaiçi ve cumartesi: 10.00-20.00, pazar: 12.00-18.00 açık olduğu saatler)
Coffee Brew Lab
Feneryolu Starbucks
Caddebostan Caribou
StarCity Outlet Caribou Cafe

Hem elektriğe (prize), hem sigara içebilmeye ihtiyacınız var ise önerebileceklerim:

Şişli Cevahir AVM önündeki Starbucks
StarCity Outlet Caribou Cafe
Mall Of İstanbul Gloria Jeans
Özdilek AVM Starbucks
Ömür Plaza Starbucks
Bebek Starbucks: 4 kat olarak hizmet veriyor, Hem en güzel manzaraya karşı, hem de sigara içerek çalışacağınız, hem de içmiyorsanız o şekilde ihtiyacınızı karşılayacak mekanlardan biri
starcity caribou
StarCity Outlet Caribou Cafe

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder